Jak dát na frak Vašim špekům?

Všichni chceme hubnout efektivně?

Už bylo napsáno mnoho článků na téma „efektivní hubnutí a redukce“. Termín je pro mě dosti zavádějící. Pojďme si tedy říci co je to „efektivní“. Efektivní = účelné a účinné tedy efektivní je vše co nám přinese účel s kýženou účinností. Přece chceme rychle zhubnout stůj co stůj. A v tom je právě kámen úrazu! Rychle!

Rychlé hubnutí ANO či NE!?

Rychlé hubnutí je NEefektivní z důvod rychlého navrácení váhy zpět tzv. JOJO efekt který přichází v tom momentě kdy tělo bylo zvyknuté na pohyb i doporučenou stravu a Vy něco z tohoto zarytého systému opomenete či přestanete jak dodržovat jidelák tak přestanete z jakéhokoliv důvodu se sportovní činností. Proto doporučuji redukovat vaší váhu postupně cca 0.5 – 1 kg za měsíc což pro vás bude to pravé ořechové. Já vím, já vím budete si říkat „Cožééé?! Tak dlouho přece čekat nemůžu. Za 2 měsíce jedu k moři. Bože!“. Ptám se, proč jste nepřišli dříve? Proč to honit na poslední chvíli? Musíte mít pevnou vůli a odhodlání, vydat se cestou trnitou bude složité, ale výsledek pro vás bude dosti viditelný jak pro vás tak pro vaše okolí.

Hele Kláro, super dieta, četla jsem o tom na netu!

Holky, dámy, paní, ale i pánové zapomeňte na rady a odborné diety z časopisů, z doslechu které „fungují a jsou zaručené“!

Pravdou je, že žádná dieta či redukční strava není zaručená a stoprocentní. Dá se redukovat do určité váhy avšak po nějaké době přichází opravdu hnusná stagnace kdy organizmus odmítá úplně všechno a chce znovu restartovat. Důsledkem takových diet jsou JOJO efekty jak vyšité protože jednou držím tuhle dietku, podruhé jinou z doslechu která by nám ty kila měla opravdu a bez námahy spálit. Blbost! Promiňte, že píšu jako buran, ale pokud by zaručené „bezpohybové“ diety fungovali už by po světě běhalo na milion děvčat s dokonalou postavou. A proto, nenechte svoje špeky narůst do obrovských rozměrů. Necháte-li vaše špeky narůst do jistých rozměrů pak půjde redukce svízelněji, ale přesto půjde! Nic není nemožné.

 

Nenechte svoje špeky narůst. Začněte o sebe pečovat!

Lidé si za svou postavu můžou sami. Nikdo jiný za to jak Vy vypadáte nemůže. Je zarážející jak lidé lenivý jak se vymlouvají na to a zase tamto jen proto, aby se zřekli pohybu a sportování. Máme tisíce důvodů proč nejít sportovat nebo se věnovat nějaké pohybové aktivitě. Přežíráme se a tvrdíme, že je to náš životní styl. Je otřesné se dívat na mladé lidi, kteří nemístně tloustnou a naopak na mládež, která trpí buď anorexií nebo bulimií. Všechny tyto abnormality silně vnímám a snažím se alespoň malou měrou motivovat mládež tak ostatní lidi  k tomu, aby se začali hýbat a něco se sebou dělat.

Zázračné pilulky na hubnutí. Dovolte abych se zasmál.

Už jsem slyšel i takové poznatky, že když budete držet jistý jídelníček a papat po plné puse suplementy typu spalovače tuku prostě vám to ty spalovače vytlučou tuk z těla. No co na to říci? Kravina. Opět se musím opakovat – jéé to by bylo holek na světě které budou mít po pilulkách dokonalé postavy. Tak jinak jsem nakloněn účelné suplementaci a doplňkům stravy do určité míry. Spalovače jsou efektivní a podpůrný prostředek jen tehdy pokud sportujete aktivně pak ano. Prý se kombinují s L-Carnitinem, ale podle mého názoru funguje Carnitin pouze jen na někoho. Takže pozor na pilule pokud nic neděláte a jen držíte nějakou „zázračnou“ dietu.

Hysterie od dubna do konce června

Zaznamenávám na svých lekcích nával žen a dívek právě v tyto měsíce. Jsem z to moc rád, ale obávám vždy toho, že jak rychle začali ta taky rychle skončí. Proč? Je přece plavková sezona a nějaké ty špíčky musím dát dolů. Ach jo! To je tak neefektivní! Sportujte aktivně celý život, nadchněte se pro nějaký pohyb a vykonávejte ho a to proto abyste byli po celý život sami se sebou spokojeni. Nezačínejte jen proto, že máte cíl zhubnout do plave a pouze jednorázově! Nevyplatí se Vám to a víte proč? Protože tělo pokud mu dáte pohyb půjde dolů možná o 5 možná i o 10 kg (což trošku přeháním), ale pokud přestanete 3x tak se to vrátí v podobě jojo efektu který bude pro vás dost zákeřný. Dejte si cíl, ano dejte, budu hubnout do plavek. Pokud se Vám to podaří hýbejte se a sportujte,  žijte aktivní život.

 

Napsat komentář